!UWAGA!
Forum zostało PRZENIESIONE pod nowy adres forum.bezpieka.org
gdzie nadal będziemy kontynuować support dla umierającego systemu Backtrack oraz otwieramy wsparcie dla następcy: Kali Linux. CAŁA ZAWARTOŚĆ FORUM ZOSTAŁA PRZENIESIONA.
Portal Bezpieczna Sieć - Forum komputerowe, Informatyka śledcza, bezpieczeństwo, backtrack, kali - Kali Linux Polska Edycja - Polska Edycja Backtrack - Poradnik dla gracza - Praca oparta na wiedzy i edukacji - Seriws Laptopów Katowice - Sklep Komputerowy Katowice - Odzyskiwanie Danych Katowice - Parking BETA przy lotnisku Pyrzowice - miejsce Run w sieci - Prawda o promocjach ,informatyka, ceny, ekonomia, ekologia, filozofia - Prawda na tematy informatyki, ekonomii, ekologii - Wróżka, Poezja - eMono-cykl, SegWay, AirWheel, SoloWheel  
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejność instalacji systemu
mariusz695 Offline
Nowy
**

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Kolejność instalacji systemu
mógłby mi ktoś powiedzieć w jakiej kolejności instalować systemy ??Smile. Pobrałem poniższe system ale nie wiem które w jakiej kolejności instalować, dopiero zaczynam zabawę z linuksem, bawiłem się już trochę na backtracku 5 normalnej wersji przy łamaniu wep u siebie w domu oczywiście i spodobało mi się, po dłuższym czasie chciałem reaktywować, odkryłem niedawno armitage, chciałem wgrać sobie już system najnowszy z największą ilością dodatków (bt) by mieć na dłuższy czas spokój.

- Backtrack 5 R3 Gnome x64
- Backtrack 5 R3 KDE x64
- Backtrack 5 R3 KDE x32
- Backtrack PREMIUM Update2 NVidia

domyślam się, że najpierw zainstalować normalny system, myślałem nad KDE patrząc na fajny interfejs i ma chyba więcej ogólnych opcji systemowych, tak to nie znam różnic między nimi prócz interfejsu, mój lapek to Asus K53SV, więc i ram 8gb jak i parę rdzeni i co za tym idzie lepiej chyba wypadnie zainstalować x64, obecnie siedzę na win 7 64x. Więc tak pod koniec najpierw zainstalować np bt 5 R3 KDE x64 a potem jak skończę to przy właczonym systemie włożyć płytę lub obraz zamontować z PREMIUM Update2 NVidia i jakimiś komendami zaktualizować system? czy jak to wygląda??.
03-23-2013 1:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tester Offline
Tester górnych lotów

Liczba postów: 95
RE: Kolejność instalacji systemu
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą kolejnością ?
03-23-2013 1:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mariusz695 Offline
Nowy
**

nie wiem czy mogę wgrać tylko premium update2 i będzie już system chodził czy najpierw muszę wgrać normalny system np kde x64, a potem montuje obraz tego premium uprade i jego instaluję na system już zainstalowany. Tak to by wyglądało np na windowsie podczas wgrywania np service packa na normalny system, nie wiem jak to w linuksie (bt) wygląda
03-23-2013 2:12
n0me Offline
Łamacz WiFI

Liczba postów: 72
Reputacja: 3
Odp: Kolejność instalacji systemu
Myślę że wystarczy ci premium. Nie ma takich updatów jak w win, są upgrady.
Google twoim przjacielem. I użyj szukajki tu na forum, było to wałkowane nie jeden raz.

Wysłane via Tapatalk 2.

pzdr
n0me

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2013 3:29 przez n0me.)
03-23-2013 3:27
Bysiek Offline
Znawca WiFi

Liczba postów: 410
Reputacja: 7
4 systemy Linux na jednym kompie + Win7...? Nie uważasz, że to o 3 za dużo? Tak jak poprzednik: zainstaluj wersję BT5 R3 PL Premium. Wcześniej może być już zainstalowany Win7. Przy instalacji BT system sam sobie zrobi partycje i przydzieli miejsce, aby nie było konfliktów.

Reaver - mój ulubiony program...

03-23-2013 21:12
mariusz695 Offline
Nowy
**

Hehe nie nie Bysiek Smile, cztery wersje pobrałem, nie zainstalowałem jeszcze żadnej, nie wiedziałem czy trzeba instalować normalnego bt 5 r3 i potem dopiero tego z update2 bo nie wiedziłem czy ten update2 to jakiś patch czy jednak system już zaktualizowanySmile, teraz przez wirtualny system próbowałem właczyć i mam problem jak kolega tutaj

http://backtrack.pl/forum/Thread-BT5R3-P...DA-problem wpisałem

" rm /etc/X11/xorg.conf "

i startx i odpaliło normalnie ale strasznie wolno chodziło, wolniej niż inne wersje które odpalałem normalnie. Wyczytałem w innych postach że może być problem karty graficznej nvidia plus intel i działałem według instrukcji ze strony

http://backtrack.pl/wiki/doku.php?id=pl:xorg

od momentu (Karty graficzne nVidia (GeForce))

Po wpisaniu:
Xorg -configure

wyskakuje poniższy bajer, widać problem z wczytaniem nvidia więc dalsze działanie nie chodziło

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...3a5c4.html

tak samo odnośnie reszty tam podanych komend.

mv xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf
nvidia-xconfig
nouveau.modeset=0

wyskakuje to poniżej:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...194c2.html

próbowałem jeszcze usunąć moduł nouveau, ale takowego nie było więc tak dla sprawdzenia zrobiłem
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...412a3.html

Reasumując ten problem mam rozumieć, że nie będzie mi chodziło na nvidii i bajery typu cuda mogę sobie odpuścić ??

Backtracka premium update, gnome, kde pobrałem z linku poniżej:
http://backtrack.pl/download-backtrack/
http://sourceforge.net/projects/backtrac...L_update2/

Jeszcze zastanawiam się czy opłaca się wgrywać premium update2 (nVidia) bo z tego co wiem to est na x86 więc aż takie wydajne nie będzie i lepiej chyba by było np Gnome x64?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2013 22:45 przez mariusz695.)
03-23-2013 22:44
Bysiek Offline
Znawca WiFi

Liczba postów: 410
Reputacja: 7
Owszem, są problemy z hybrydami typu nvidia + intel. Mówi się trudno. Jeśli nie działa i się wywala, to najrozsądniej jest pobrać pełną wersję Backtrack.pl PREMIUM Update2: http://sourceforge.net/projects/backtrac...L_update2/ (BT5R3-PL-PREMIUM-UP2.iso)
Tam są już wszystkie dodatki do 'testowania' i wiele innych bajerów, których wersje oficjalne nie posiadają.

Reaver - mój ulubiony program...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2013 23:22 przez Bysiek.)
03-23-2013 23:05
n0me Offline
Łamacz WiFI

A nie da się intela w biosie wyłączyć?

Wysłane via Tapatalk 2.

pzdr
n0me

03-23-2013 23:08
mariusz695 Offline
Nowy
**

ehh to szkoda w takim razie, pobiorę tego premiuma up2 normalnego i na pena będę instalował po kolei jak ten pójdzie i cuda to zostawię, jak nie to wgram tą o której wspomniałeś Bysiek. Dzięki za odpowiedzi Smile, temat myślę, że można zamknąć

n0me, co do biosu to nie wiem nie sprawdzałem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2013 23:29 przez mariusz695.)
03-23-2013 23:26
n0me Offline
Łamacz WiFI

To sprawdź. Bawiłem się jakimś dellem nie dawno i się dało, może u Ciebie też się da.

Wysłane via Tapatalk 2.

pzdr
n0me

03-23-2013 23:33
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal Bezpieczna Sieć - Forum komputerowe, Informatyka śledcza, bezpieczeństwo, backtrack, kali - Kali Linux Polska Edycja - Polska Edycja Backtrack - Poradnik dla gracza - Praca oparta na wiedzy i edukacji - Seriws Laptopów Katowice - Sklep Komputerowy Katowice - Odzyskiwanie Danych Katowice - Parking BETA przy lotnisku Pyrzowice - miejsce Run w sieci - Prawda o promocjach ,informatyka, ceny, ekonomia, ekologia, filozofia - Prawda na tematy informatyki, ekonomii, ekologii - Wróżka, Poezja - eMono-cykl, SegWay, AirWheel, SoloWheel stat4u