!UWAGA!
Forum zostało PRZENIESIONE pod nowy adres forum.bezpieka.org
gdzie nadal będziemy kontynuować support dla umierającego systemu Backtrack oraz otwieramy wsparcie dla następcy: Kali Linux. CAŁA ZAWARTOŚĆ FORUM ZOSTAŁA PRZENIESIONA.
Portal Bezpieczna Sieć - Forum komputerowe, Informatyka śledcza, bezpieczeństwo, backtrack, kali - Kali Linux Polska Edycja - Polska Edycja Backtrack - Poradnik dla gracza - Praca oparta na wiedzy i edukacji - Seriws Laptopów Katowice - Sklep Komputerowy Katowice - Odzyskiwanie Danych Katowice - Parking BETA przy lotnisku Pyrzowice - miejsce Run w sieci - Prawda o promocjach ,informatyka, ceny, ekonomia, ekologia, filozofia - Prawda na tematy informatyki, ekonomii, ekologii - Wróżka, Poezja - eMono-cykl, SegWay, AirWheel, SoloWheel  
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z myszką
stefanfas Offline
Nowy
**

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Problem z myszką
Witam
Posiadam pewien dziwny problem z myszką na backtrack 5 r3 jak i kali linux.
Działa ona praktycznie cały czas dobrze jednak czasami komputer przestaje na nią reagować, tj. tylko na pasku zadań jeżeli tak się go nazywa (chodzi mi o ten pasek gdzie wyświetla się nazwa okna/prog, na którym się prog. minimalizuje/zamyka itd.) oraz o pasek zakładek który znajduje się na samym dole ekranu.

W przypadku przeglądarki, myszka nie działa również już w polu gdzie wpisuje się adres url.

W czasie gdy komp. nie raguje na myszke, klawiatura działa bez problemu i tylko dzięki niej moge np. zamknąc prog.

Myszka i klawiatura-USB
03-23-2013 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michalp2213 Offline
Starszy łamacz WIFI

Liczba postów: 123
Reputacja: 7
RE: Problem z myszką
Dziwne... Daj wyniki poleceń:

Kod:
lsusb

Kod:
dmesg
03-23-2013 18:20
stefanfas Offline
Nowy
**

lsusb:
Kod:
Bus 002 Device 002: ID 195d:1010 Itron Technology i0NE
Bus 002 Device 003: ID 04d9:0022 Holtek Semiconductor, Inc. Portable Keyboard
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:002 Linux Foundation 2.0 root hud
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:001 Linux Foundation 1.1 root hud

z dmesg: jest spora lista, wkleić wszystko? (przez ten problem mam duże problemy kopiowaniem i wklejeniem gdziekolwiek)

Dodam że na liveCD wszystko grało. Problem jest na zainstalowanej wersji, obok win 7
Podłaczyłem inną myszke ale problem ten sam.
Dodatkowo teraz myszka sobie działa na których che elementach, raz tu raz tu, a raz nigdzie.

ciężko ale w końcu udało mi to sie jakoś skopiować i wrzucić:
http://pastebin.com/MjK2n4sn
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2013 19:15 przez stefanfas.)
03-23-2013 19:05
michalp2213 Offline
Starszy łamacz WIFI

No system ją wykrył:
Kod:
[    2.408758] usb 2-1: New USB device found, idVendor=195d, idProduct=1010
[    2.408764] usb 2-1: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
[    2.408767] usb 2-1: Product: Tilt Mouse
[    2.408770] usb 2-1: Manufacturer: Tilt Mouse
Na lsusb też jest... To pewnie coś z xorg. Daj zawartość pliku /etc/X11/xorg.conf. Co do twojego problemu ze skopiowaniem wyniku polecenia, możesz zrobić coś takiego:
Kod:
jakieś_polecenie > plik.txt
To przekieruje wynik polecenia do pliku "plik.txt".
03-23-2013 19:33
stefanfas Offline
Nowy
**

nie mam w tym folderze takiego pliku,
są za to:
-default-display-menager
-rgb.txt
-X
-Xreser
-Xsession
-Xsession.options
-XvMCConfig
-Xwrapper.config

nowa wzmianka: gdy jest uruchomiony jakiś folder, ale sam folder beż żadnych programów, przeglądarki, konsoli, wtedy mycha jeszcze nie świruje,
zaczyna wariować w chwili właczenia np. konsoli/przeglądarki

co więcej, mycha właściwie zaczyna świrować tylko w chwili właczenia terminalu lub przeglądarki, z ressztą jest OK,
gdy przestaje działać wyłączam wszystko przez alt+f4 i znowu jest ok dopóki nie uruchomie terminala/przeglądarki

sorki jeszce jeden edit.: Tongue

a jednak przy niektórych prog. jest to samo co opisywałem wcześniej, tym razem nawet po wyłączeniu, komp. nie reaguje na kliknięcia myszki
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2013 19:53 przez stefanfas.)
03-23-2013 19:46
michalp2213 Offline
Starszy łamacz WIFI

Teraz piszesz o kali, jak rozumiem? Tam masz prawo go nie mieć Big Grin. Pokaż, jak wygląda w bt. Co do kali, to niestety nie wiem, jak ci pomóc, musiałbym dokładnie przegrzebać te wszystkie pliki.
03-23-2013 20:05
stefanfas Offline
Nowy
**

Tak. Myślałem że to wina BT, więc wgrałem zamiast niego KALI,
w każdym razie wielkie dzięki za chęci, jeżeli sobie z tym nie poradzę to najwyżej z powrotem wgram BT i znowu się odezwe Tongue
03-23-2013 20:16
michalp2213 Offline
Starszy łamacz WIFI

No nie jestem jedyny na tym forum Wink, ktoś będzie wiedział.
03-23-2013 20:20
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal Bezpieczna Sieć - Forum komputerowe, Informatyka śledcza, bezpieczeństwo, backtrack, kali - Kali Linux Polska Edycja - Polska Edycja Backtrack - Poradnik dla gracza - Praca oparta na wiedzy i edukacji - Seriws Laptopów Katowice - Sklep Komputerowy Katowice - Odzyskiwanie Danych Katowice - Parking BETA przy lotnisku Pyrzowice - miejsce Run w sieci - Prawda o promocjach ,informatyka, ceny, ekonomia, ekologia, filozofia - Prawda na tematy informatyki, ekonomii, ekologii - Wróżka, Poezja - eMono-cykl, SegWay, AirWheel, SoloWheel stat4u