!UWAGA!
Forum zostało PRZENIESIONE pod nowy adres forum.bezpieka.org
gdzie nadal będziemy kontynuować support dla umierającego systemu Backtrack oraz otwieramy wsparcie dla następcy: Kali Linux. CAŁA ZAWARTOŚĆ FORUM ZOSTAŁA PRZENIESIONA.
Portal Bezpieczna Sieć - Forum komputerowe, Informatyka śledcza, bezpieczeństwo, backtrack, kali - Kali Linux Polska Edycja - Polska Edycja Backtrack - Poradnik dla gracza - Praca oparta na wiedzy i edukacji - Seriws Laptopów Katowice - Sklep Komputerowy Katowice - Odzyskiwanie Danych Katowice - Parking BETA przy lotnisku Pyrzowice - miejsce Run w sieci - Prawda o promocjach ,informatyka, ceny, ekonomia, ekologia, filozofia - Prawda na tematy informatyki, ekonomii, ekologii - Wróżka, Poezja - eMono-cykl, SegWay, AirWheel, SoloWheel  
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana mocy karty wifi w Backtrack 5 ?
daniel299 Offline
Nowy
**

Liczba postów: 20
Reputacja: 0
Zmiana mocy karty wifi w Backtrack 5 ?
Mam pytanie czy w Backtrack można zmienic moc karty wifi tzn zwiekszyc lub zmiejszyc moc ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-22-2013 11:56 przez daniel299.)
03-22-2013 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tester Offline
Tester górnych lotów

Liczba postów: 95
Reputacja: 0
RE: Zmiana mocy karty wifi w Backtrack 5 ?
Teoretycznie tak, praktycznie nie.
Teoretycznie wywołanie
Kod:
iwconfig wlan0 txpower 1
powoduje to teoretycznie obniżenie mocy karty ale a praktyce działa tylko na takie karty które NIE posiadają dodatkowego wzmacniacza. Czyli jakieś 20% wszystkich dostęp kart. Te które posiadają wzmacniacz zazwyczaj nadają z stałą mocą.
Dodatkowo WSZYSTKIE karty na układach RTL8187L nie posiadają sprzętowej funkcji zarządzania energią. "Tommy" wiele razy pisał że dodawanie narzędzi jak słynne "ALFA Tools" czy wywoływanie iw reg set BO nie ma totalnie sensu. Karta i tak będzie działać tak samo.

Karty które jakaś reagują na iwconfig to głównie układy firmy Atheros na PCI, miniPCI, miniPCIe. Układy na USB (Atheros) same regulują moc i nie reagują na iwconfig.

Ja to sprawdziłem ponieważ oprogramowanie OpenWRT oraz DD-WRT pokazuje siłę sygnału konkretnego klienta, sygnału przychodzącego do AP. U mnie ALFA AWUS036H jest pokazywana z taką samą mocą jak przerobiony Techniclan WUSB-54G.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-22-2013 15:13 przez Tester.)
03-22-2013 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal Bezpieczna Sieć - Forum komputerowe, Informatyka śledcza, bezpieczeństwo, backtrack, kali - Kali Linux Polska Edycja - Polska Edycja Backtrack - Poradnik dla gracza - Praca oparta na wiedzy i edukacji - Seriws Laptopów Katowice - Sklep Komputerowy Katowice - Odzyskiwanie Danych Katowice - Parking BETA przy lotnisku Pyrzowice - miejsce Run w sieci - Prawda o promocjach ,informatyka, ceny, ekonomia, ekologia, filozofia - Prawda na tematy informatyki, ekonomii, ekologii - Wróżka, Poezja - eMono-cykl, SegWay, AirWheel, SoloWheel stat4u