Witamy w dziale pobierania,

zanim przejdzie do strony z obrazami systemu, przeczytaj proszę informacje znajdujące się na tej stronie, ułatwi ci to wybranie odpowiedniego obrazu.

Strona zawiera trzy rodzaje obrazów, każdy dla innego typu komputerów:

 • BT5R3-PL-PREMIUM-UP2.iso (tzw. CLEAN) – wersja uniwersalna, najbardziej zbliżona do oficjalnego systemu Backtrack, zawiera zestaw podstawowych sterowników do kart graficznych dających tylko i wyłącznie podstawową funkcjonalność jaką jest wyświetlanie obrazu, bez możliwości korzystania z GPU do przeliczania WPA2/AES za pomocą programu pyrit. Wersja ta uruchomi tryb graficzny na tych samych maszynach co oficjalna angielska wersja oraz inne modyfikacje. Zawiera wszystkie dodatki PREMIUM! Wersja przeznaczona jest dla następujących konfiguracji:
  • Grafiki w technologii „Optimus” czyli dedykowana grafika firmy nVidia oraz zintegrowana w procesorze grafika firmy Intel (GMA lub HD) – aktualnie nie ma możliwości używania grafiki nVidia w tej konfiguracji do przeliczania WPA2/AES z powodu słabego supportu dla technologii „Optimus” przez system linux. Nie szukajcie innych edycji ponieważ problem nie dotyczy tylko Backtrack ale każdego systemu Linux.
  • Maszyn z pojedynczą grafiką dowolnej firmy: Intel, S3, nVidia, AMD/ATI oraz wiele innych!
 • BT5R3-PL-PREMIUM-UP2-AMD.iso (wersja dla AMD/ATI Stream) – poza dodatakami PREMIUM zawiera binarne sterowniki firmy AMD które umożliwiają użycie wielu układów GPU połączonych mostkiem CrossFire lub pojedynczych GPU firmy AMD/ATI o nazwie RADEON. Edycja zawiera specjalną kompilację programu pyrit dedykowaną TYLKO I WYŁĄCZNIE dla tych układów. Używanie GPU jest możliwe tylko i wyłącznie po odpowiedniej konfiguracji. Edycja wspiera następujące GPU:
  • AMD/ATI Radeon HD od wersji HD 4670 lub nowszej, występujące samodzielnie lub połączone w CrossFire (system nie może zawierać zintegrowanych układów graficznych firmy INTEL)
  • AMD/ATI Radeon HD Mobility od wersji HD 5470M występujące tylko i wyłącznie SAMODZIELNIE! (system nie może zawierać zintegrowanych układów graficznych firmy INTEL)
  • Układy Hybrydowe tylko i wyłącznie, firmy AMD, łączące dwa układy tej firmy, czyli procesor AMD APU (CPU+GPU) oraz dodatkową dedykowaną grafikę firmy AMD/ATI z rodziny Radeon HD. (system nie może zawierać zintegrowanych układów graficznych firmy INTEL)
  • Układy AMD FireStream – niestety wsparcie nigdy nie zostało przetestowane.
 • BT5R3-PL-PREMIUM-UP2-NV.iso (wersja dla nVidia GeForce) – poza dodatkami PREMIUM zawiera binarne sterowniki firmy nVidia które umożliwiają użycie wielu układów GPU połączonych mostkiem SLI lub pojedynczych GPU firmy nVidia o nazwie GeForce. Edycja zawiera specjalną kompilację programu pyrit dedykowaną TYLKO I WYŁĄCZNIE dla tych układów. Używanie GPU jest możliwe tylko i wyłącznie po odpowiedzniej konfiguracji. Edycja wspiera następujące GPU:
  • nVidia GeForce od wersji 9600, zaleca się jednak używanie układów na procesora Fermii lub nowszych z powodu słabej wydajności ich poprzedników. (system nie może zawierać zintegrowanych układów graficznych firmy INTEL)
  • nVidia GeForce Mobility od wersji 9200M, zaleca się jednak używanie układów serii 200/300. (system nie może zawierać zintegrowanych układów graficznych firmy INTEL)
  • nVidia Tesla – – niestety wsparcie nigdy nie zostało przetestowane.

 

UWAGA!

Wersje nie są kompatybilne między sobą, wersja AMD nie będzie działać na układach nVidia i vice versa. Jeżeli nadal nie jesteś pewien którą wersję pobrać i czy tryb graficzny będzie ci chodził poprawnie, pobierz wersję CLEAN! Wersja ta zadziała na tych samych maszynach na których działa wersja OFICJALNA! Wersja od oficjalnej różni się tylko i wyłącznie dodatkowymi programami PREMIUM! Kernel oraz sterowniki nie były modyfikowane.

OSTRZEŻENIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH!

System Backtrack nie jest prostą edycją systemu Linux, nie zawiera wielu programów ułatwiających konfigurację zawartych w dystrybucji Ubuntu! Niepoprawne używanie systemu Backtrack może doprowadzić do trwałej utraty danych na dysku przez niepoprawną instalację/konfigurację oraz na odpowiedzialność prawną związaną z naruszaniem infrastruktury obcych sieci/systemów. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z systemem linux, zacznij ją prawidłowo od przyjaznej, nowoczesnej dystrybucji linux jaką jest Ubuntu.

 

MASZYNA WIRTUALNA!

Na forum nie udzielamy wsparcia dla maszyn wirtualnych takich jak VmWare, VirtualBox itd. Jeżeli masz problem z nimi związany udaj się na forum wsparcia producenta/autora którymi są: Oracle oraz VmWare

Każdego zainteresowanego system-em Backtrack.pl oraz Backtrack.pl PREMIUM uprzejmie proszę o zapoznanie się z przygotowaną dokumentacją na naszej wikipedi która porusza wszystkie podstawowe problemy jakie można napotkać przy jej użytkowaniu. Każda osobą która nie zapozna się z dokumentacją i będzie uporczywie powielać te same pytania na naszym forum zostanie permanentnie usunięta. Jeżeli zapoznałeś się z całą dokumentacją zapraszam do pobierania systemu Backtrack.pl

 

DOWNLOAD

 


Portal Bezpieczna Sieć - Forum komputerowe, Informatyka śledcza, bezpieczeństwo, backtrack, kali - Kali Linux Polska Edycja - Polska Edycja Backtrack - Seriws Laptopów Katowice - Sklep Komputerowy Katowice - Parking BETA przy lotnisku Pyrzowice - Broń Czarnoprochowa - miejsce Run w sieci

stat4u